„Cyborgi, jak ustaliła filozof Donna Haraway, nie okazują czci. Nie pamiętają kosmosu.”

Wystawy powstają przy współpracy Muzeum Sztuki Nowoczesnej z artystami i muzeami na całym świecie, przez co bardzo często przyciągają uwagę międzynarodową. Muzeum Sztuki Nowoczesnej otrzymało specjalne wyróżnienie Europejskiego Muzeum Roku i było jednym z najlepszych kandydatów do nagrody Szwedzkiego Muzeum Roku, a także do nagrody Muzeum Rady Europy.

 

Maria Oblicka – artystka wizualna, filmowczyni i projektantka pracująca głównie w dziedzinie rzeźby, instalacji i filmu. Posiada stopień licencjata z Wzornictwa i Komunikacji Wizualnej oraz stopień Magistra Rzeźby, oba uzyskane na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swojej praktyce artystycznej podejmuje m.in. tematy: (hydro)feminizmu, posthumanizmu oraz „demokracji dźwiękowej” (acoustic democracy). Wystawiała swoje prace m.in. w Zachęcie, Culterim Gallery w Berlinie, galerii KV w Lipsku, na warszawskim Jazdowie, galerii Hangar i galerii Salto w Lizbonie, galerii Tabacka w Koszycach czy też Ogrodzie Botanicznym w Warszawie. Współzałożycielka warszawskiego kolektywu Spółdzielnia Krzak. Brała udział w rezydencjach artystycznych w m. in. Niemczech, na Słowacji i w Portugalii. Współzałożycielka zrównoważonej marki ŁYKO oraz laureatka nagrody Must Have Łódź Design Award. Mieszka i pracuje pomiędzy Barceloną a Warszawą.

Jan Kanty Zienko – reżyser i dziennikarz. Jego głos możecie usłyszeć na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia. Absolwent MISH UJ i krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Na jego dorobek składają się spektakle, filmy dokumentalne, teksty literackie i krytyczne. Prace Jana Zienko były prezentowane m.in. w Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu i CSW Zamek Ujazdowski oraz na festiwalach Forum Młodej Reżyserii i Nowe Epifanie, projekt dokumentalny „Grunwald Rekonstrukcja” zwyciężył w konkursie na rezydencją artystyczną Teatru Współczesnego w Szczecinie. Jego inspiracją są „ciut” groteskowe historie o odwadze.

Camille Demirian urodziła się i pracuje w Paryżu.
Przed studiami artystycznymi ukończyła studia z filozofii na Sorbonie (Paris IV). W czasie swojego szkolenia na Akademii Sztuk Pięknych ukończyła podwójny dyplom z l’École des Métiers du Cinéma d’Animation w Angoulême, gdzie nauczyła się animacji filmowej, techniki, którą obecnie kwestionuje w swojej pracy.
Pracując z drukiem 3D i nad obiektem ramki próbuje przełożyć doświadczenie filmu w przestrzenni wystawy, pokazując ciągłość między rysunkiem a nicią drukarki.
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Paryżu we wrześniu 2024.

Artystka społeczna, reżyserka i dramaturżka, pedgagożka teatru, badaczka i trenerka. Od 8 lat współprowadzi Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, z którym realizuje projekty artywistyczne i artystyczno-społeczne. Jest jedną ze współorganizatorek Slot Art Festival. Współpracuje z wieloma teatrami i instytucjami kultury w Polsce i w Europie oraz z organizacjami pozarządowymi. Prowadzi warsztaty, robi spektakle, pisze, publikuje, pracuje jako kuratorka, tutorka i mentorka w procesach twórczych.