Jestem teraz w domu i z pewnej odległości mogę opowiedzieć o tygodniu, o 7 dniach, które mi się przytrafiły. Każdy dzień to inne małe życie. Ważne dla mnie. Z jego wydarzeniami i ich brakiem. Z myślami i uczuciami, które udało mi się uchwycić i być z nimi.

7 dni na rezydencji w Sopocie zorganizowanej przez Martę Szadowiak i Goyki 3 Art Inkubator dla zmęczonych managerów kultury. Prawda jest taka, że wciąż nie mogę uwierzyć, że mi się to przytrafiło 🤣. Dwóch zwycięzców spośród ponad 80 zgłoszeń (!) Najczęściej menedżerki kultury dbają o innych, a nie ma nikogo, kto mógłby zadbać o nas. Wydajemy się silni, ale bardzo potrzebujemy szansy na bycie z samym sobą i nie robienie NIC. NIC!

Dzięki tej rezydencji miałam własny pokój w pięknym hotelu Radisson Blu Hotel Sopot nad morzem (z pysznymi śniadaniami !!!!!!), brzegiem morza (idź w dowolnym kierunku, oddychaj, patrz i słuchaj) i dostęp do tak wielu wspaniałych restauracji w Sopocie, gdzie gotowali dla nas tak wspaniałą nowoczesną kuchnię. Poniżej opiszę wszystkie restauracje, w których byliśmy, ponieważ są pyszne i gorąco polecam ich odwiedzenie!

Osobną impresją są historie mieszkańców sopockich willi i grunt do niekończących się przemyśleń o losach ludzi, miast, krajów.

Spałam, jadłam, czytałam, spacerowałam, słuchałam The Necks i Podgaiskaja, myślałam, myślałam, myślałam, myślałam.

Przypomniałam sobie, jak to jest być samemu i cieszyć się tym. Weszłam nawet w SWÓJ rytm (nie podlegający rytmom członków rodziny/pracy) – o której iść spać, w którym momencie chcę czytać, kiedy iść na spacer nad morze (nawet jeśli na zewnątrz jest ciemno).

Dokonywałam “wpisów do dziennika” w postaci codziennych zdjęć niezwykłych obiektów, które znalazłem nad morzem. W ten sposób umocowałam się w przestrzeni i zapamiętałam siebie.

To podróż, którą pamięta się przez całe życie ❤️‍🔥

A szczególną radość sprawiło mi poznanie Ewy Kokot, rezydentki takiej jak ja. Magiczny czas i synchronizacja ❤️‍🔥


———————————————————————————
W styczniu 2024 roku zaprosiliśmy do Sopotu animatorki kultury, które, z uwagi na wielość zadań w ostatnich latach, potrzebowały resetu i zadbania o samą/samego siebie. Spośród 82 zgłoszeń jury wybrało Ewę Kokot i Olgę Mzhelskayą. Zapewniliśmy zakwaterowanie, wyżywienie, zwrot kosztów podróży, 3h konsultacji mentoringowych wraz z dostępem do pełnej wersji testów Gallupa, możliwość korzystania z przestrzeni wspólnych i wydarzeń organizowanych w Art Inkubatorze.

Organizacja rezydencji nie byłaby możliwa, gdyby nie solidarność i współpraca branży gastronomicznej i turystycznej w Sopocie. Jako członek Sopockiej Organizacji Turystycznej potwierdzamy zdanie „w grupie siła”. Dziękujemy za przychylność i zapraszamy do odwiedzania:

Partnera głównego: Radisson Blu Hotel, Sopot
Partnerów wspierających:
Sopocka Organizacja Turystyczna
Cały Gaweł Cantine Bar Cafe
Centrala Rybna
Da Matti Ristorante Italiano
Do brzegu Sopot
Fisherman – finest food & wine by Rafał Koziorzemski
Restauracja PELICAN Wine, Grill & Tapas
Restauracja Słona Woda
Sztuczka Bistro&Wino Sopot